0948 864 700

Po - Pia: 800 - 1800

Sezónna údržba trávniku

Máte doma umelý trávnik? Tak, ako o všetko, čo vlastníte, aj o umelý trávnik sa treba vedieť starať. Vďaka kvalitnej starostlivosti dokážete totiž výrazne zvýšiť jeho životnosť. Nepochybujeme, že je vo vašom vlastnom záujme, aby vám umelý trávnik vydržal čo najdlhšie.

Na rozdiel od prírodného trávnika, napríklad náš luxusný Holadský trávnik nie je mimoriadne náročný na údržbu. Kým pri prírodnom trávniku je to tak, že sa oň musíte počas každej sezóny náležite starať, starostlivosť o takýto luxusný trávnik vám zaberie podstatne menej času. Tento čas potom môžete radšej venovať vašej rodine, ktorá to určite ocení.

Pri umelom trávniku platí takmer rovnaká starostlivosť, a to či je leto alebo zima. Samozrejme, najmä počas jesene môžu na trávnik padať listy z okrasných rastlín, ktoré môžu byť v záhrade, ktoré treba z času na čas zmiesť. Vždy používajte jemné hrebene alebo metly z jemným vláknom, aby ste zbytočne nepoškodili štruktúru koberca. Taktiež treba počítať s tým, že aj umelý koberec sa správa takmer ako bežný koberec. Preto sa na jeho povrchu budú zhromažďovať bežné nečistoty, ktoré treba z času na čas vysať vysávačom. Zvyknite si na pravidelné vysávanie, ktoré zabezpečí, že sa do koberca zbytočne nedostane príliš veľa nečistôt, ktorý by zbytočne kazili vzhľad koberca.

Ako vyzerá starostlivosť v prípade, že máte domáce zviera? Psíčkari sa určite potešia faktu, že žiadnemu psíkovi sa nepodarí roznášať hlinu z umelého trávnika, pretože na povrchu žiadna nie je. Avšak je samozrejmé, že všetky nečistoty po psíkovi je potrebné upratať a taktiež použiť vodu. Vďaka tomu predídete akýmkoľvek neželaným pachom.

Počas leta bude umelý trávnik vždy o niečo viac horúci než by to bolo v prípade živého trávnika, a to najmä v prípade, že je umiestnený na vašej záhrade. Na druhej strane však budete mať krásnu zelenú plochu aj počas treskúcej zimy. V lete je však dobré myslieť na to, aby ste trávnik z času na čas ovlažili. Luxusné trávniky sú však chránené pred slnečným žiarením, preto sa nemusíte báť, že by stratili farbu alebo krásny vzhľad ani po čase.

Luxusný Holadský trávnik je skvelý práve vďaka tomu, že si zachová svoj vzhľad a bude vyzerať takmer bezchybne aj po rokoch. Ak sa rozhodnete do neho zainvestovať, rozhodne túto investíciu nebudete ľutovať, pretože trávnik bude vyzerať skvelo v každom období.

Zdieľať článok:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email