0948 864 700

Po - Pia: 800 - 1800

Umelý trávnik cena

Umelý trávnik cena

Väčšinou prvou otázkou, ktorou sa stretávame je “Koľko stojí m2?”

V kolekcii na rok 2024 máme 15 rozličných trávnikov, ktoré podľa ceny môžeme zaradiť do troch väčších skupín – štandardné, prémiové a luxusné. Ceny našich trávnikov sú od 25,50€/m2 až po 52,90€/m2. Sme si vedomý toho, že začíname tam, kde lacné čínske trávniky končia a ceny našich luxusných trávnikov sú dokonca vyššie, ako iných v Holandsku alebo Belgicku vyrobených trávnikov.

Holandský trávnik v celku je relatívne drahý doplnok. Väčšinu ľudí môže odrádzať výška vstupnej investície, ktorá je väčšia, ako pri kúpe prírodného trávnika.

Z čoho sa teda skladá výsledná suma investície?

Základom je materiál, ktorý treba ale prichytiť a možno aj spojiť do celku. K trávniku treba prirátať lepidlo alebo kotviace klince a pás na lepenie. Nakoľko trávnik treba prispôsobiť ploche, treba rátať s odpadom, čo je podľa tvaru väčšinou v rozpätí 10-20-20+%.

Pri vonkajších nespevnených plochách pribúdajú ďalšie položky. Chcete položiť trávnik len dočasne alebo na dlhšiu dobu? Máte v pláne položiť umelý trávnik rovno na hlinu a bude Vám jedno ako to bude vyzerať o pár mesiacov alebo si dáte záležať na lôžku.
Sú to jednoduché otázky, ktoré Vám majú otvoriť oči. Väčšina ľudí tu mení postoj a na umelý trávnik začínajú pozerať ako na investíciu. Neurobiť to len tak, ale dobre. Nakoľko dobre? Tu sa cenou hýbe hrúbka makadamového lôžka a spôsob uchytenia. Chcete len ekonomickú verziu lôžka alebo odporúčanú, trvácnejšiu. Obdobné je aj so spôsobmi uchytenia trávnika. Kraje môžeme lepiť na betónový pás alebo uchytiť len kotviacimi klincami. Aká je vaša predstava, chcete dlhodobo pekný, rovný a estetický trávnik alebo Vám nevadia po čase vlnky a možno pár burín vykúkajúcich pri krajoch.

Vzorové príklady na konečnú cenu investície

Skúsme teda rozvinúť otázku umelý trávnik cena. Z čoho sa vlastne skladá cena pokládky na kľúč.  Nižšie si uvedieme vzorové príklady na pochopenie, resp. pre vlastnú úvahu na dvoch najvyhľadávanejších miestach.

Holandský trávnik na terasu  (poklad betón, terasa je vyspádovaná)

Holandský trávnik – 25 až 50+€/m2 (najlacnejší ekonomický trávnik až najdrahší luxusný trávnik)

Odpad +/-10% (podľa plánu pokládky;  pri pravideľňajšom tvare menej, pri nepravideľných viac) – po rozpočítaní na základe plochy cca. 2 až 4€/m2

Pás na spojenie  – po rozpočítaní na základe plochy cca. 1€/m2

Lepidlo – po rozpočítaní 2,50-4€/m2

Pokládka trávnika 4,50 až 6€/m2

Doprava – podľa množstva a vzdialenosti

Spolu: 40 až 70€/m2

Holandský trávnik ako časť záhrady, (na ploche sa teraz nachádzajú zvyšky starého trávnika)

Holandský trávnik – 25 až 48€/m2 (najlacnejší ekonomický trávnik až najdrahší luxusný trávnik)

Odpad +/-10%  – po rozpočítaní na základe plochy 2 až 4€/m2

Pás na spojenie  – po rozpočítaní na základe plochy cca. 1€/m2

Lepidlo – po rozpočítaní 2,50-4€/m2

Pokládka trávnika 4,50 až 6€/m2

Doprava – podľa množstva a vzdialenosti

Príprava lôžka:

Odstránenie hliny, navozenie, vyrovnanie a zhutnenie makadamu – 10 až 15€/m2

Pri fixácii lepením vybudovanie betónového pásu po obvode – po rozpočítaní 3-4€/m2

Materiál – makadam, suchý betón – po rozpočítaní 10-14€/m2

Doprava – makadam – po rozpočítaní 2-4€/m2

Kontajner na odstránenú zeminu – po rozpočítaní 5-8€/m2

Iné materiály na základe predstáv zákazníka xxx

Spolu (pokládka na klúč s prípravou lôžka): 65 až 90€/m2

Aká je Vaša predstava? Spraviť to raz a dokonale alebo len tak. Máte záujem pripraviť si lôžko vo vlastnej réžii?  Pomôžeme radi aj radami, vysvetlením. Keď sa rozhodnete pre náš trávnik, vieme Vám len dodať, položiť, spraviť finálnu úpravu lôžka alebo aj realizovať celý projekt na kľúč. Čo ale vieme isto, odpovedať na Vaše otázky a po spresnení všetkých parametrov vypracovať rozpočet. Zavolajte nám na číslo 0948 864 700 alebo napíšte mail na info@holandskytravnik.sk

Máte otázky? Napíšte a informujte sa.