0948 864 700

Po - Pia: 800 - 1800

Umelý trávnik cena

Umelý trávnik cena

Väčšinou prvou otázkou, ktorou sa stretávame je “Koľko stojí m2?”

Bohužiaľ nemôžeme na túto otázku odpovedať rovno, že umelý trávnik cena x aj keby sme to chceli a nielen kvôli tomu, lebo máme v kolekcii 18 rozličných trávnikov, ale aj kvôli tomu, aby ste problematiku chápali v celku. Koľko stojí napríklad m2 zámkovej dlažby? Cena možno od x€ do y, ale hneď vieme, že plus pomocné materiály a práca, ktorá obnáša nielen pokládku ale aj prípravné práce. Väčšinou platí, že aká bude základná stavba, takto bude vyzerať dlažba po rokoch.

Holandský trávnik v celku je relatívne drahý doplnok. Kto hľadá, nájde lacnejší umelý trávnik. Väčšinu ľudí môže odrádzať výška vstupnej investície, ktorá je väčšia, ako pri kúpe prírodného trávnika. Keď sa už na základe objektívnych príčin rozhodnete pre umelý trávnik, musíte si ujasniť, že o aký trávnik máte záujem. Odpoveď na otázku, či o lacnú verziu alebo o prémiový trávnik musíte zodpovedať sám.

Čo očakávate od umelého trávnika?

Očakávate od trávnika len to, aby bol zelený, alebo aby aj vyzeral podľa Vašich predstáv? Postačí Vám trávnik obsahujúci len jediný typ vlákna tisícekrát vedľa seba alebo hľadáte vkusnú kombinácia viac typov vlákien? S umelým trávnikom je to obdobné, ako s dlažbou. Dlažbu si viete kúpiť v OBI a položiť si to sám, alebo si vybrať v špecializovanom obchode a pokládkou poveriť majstra. Keď Vám ide o kvalitu, hľadáte prémiový alebo luxusný trávnik, tak ste tu správne.

Z čoho sa skladá výsledná suma investície?

Pre väčšinu ľudí hlavný parameter umelý trávnik cena sa skladá z viacerých položiek. Základom je materiál, ktorý treba ale prichytiť a možno aj spojiť do celku. K trávniku treba prirátať lepidlo alebo kotviace klince a pás na lepenie. Nakoľko trávnik treba prispôsobiť ploche, treba rátať s odpadom, čo je podľa tvaru väčšinou v rozpätí 10-20-20+%.

Pri vonkajších nespevnených plochách pribúdajú ďalšie položky. Chcete položiť trávnik len dočasne alebo na dlhšiu dobu? Máte v pláne položiť umelý trávnik rovno na hlinu a bude Vám jedno ako to bude vyzerať o pár mesiacov alebo si dáte záležať na lôžku.
Sú to jednoduché otázky, ktoré Vám majú otvoriť oči. Väčšina ľudí tu mení postoj a na umelý trávnik začínajú pozerať ako na investíciu. Neurobiť to len tak, ale dobre. Nakoľko dobre? Tu sa cenou hýbe hrúbka makadamového lôžka a spôsob uchytenia. Chcete len ekonomickú verziu lôžka alebo odporúčanú, trvácnejšiu. Obdobné je aj so spôsobmi uchytenia trávnika. Kraje môžeme lepiť na betónový pás alebo uchytiť len kotviacimi klincami. Aká je vaša predstava, chcete dlhodobo pekný, rovný a estetický trávnik alebo Vám nevadia po čase vlnky a možno pár burín vykúkajúcich pri krajoch.

Umelý trávnik a jeho pokládka

Umelý trávnik cena … V kolekcii na rok 2022 máme 18 rozličných trávnikov, ktoré podľa ceny môžeme zaradiť do troch väčších skupín – štandardné, prémiové a luxusné. Ceny našich trávnikov sú od 24,50€/m2 až po 47,90€/m2. Sme si vedomý toho, že začíname tam, kde lacné čínske trávniky končia a ceny našich luxusných trávnikov sú dokonca vyššie, ako iných v Holandsku alebo Belgicku vyrobených trávnikov. Keď Vás tieto ceny neodradia, dáme Vám šancu ich vyskúšať. Zistite si prečo je Holandský trávnik viac ako len umelý trávnik.

Keď sa rozhodnete pre nás vieme Vám dodať materiál ale aj realizovať projekt na kľúč. Čo ale vieme isto, odpovedať na Vaše otázky a po spresnení všetkých parametrov vypracovať rozpočet. Zavolajte nám na číslo 0948 864 700 alebo napíšte mail na info@holandskytravnik.sk

Máte otázky? Napíšte a informujte sa.