0948 864 700

Po - Pia: 800 - 1800

Umelý trávnik cena

Umelý trávnik cena

Väčšinou prvou otázkou, ktorou sa stretávame je “Koľko stojí m2?”

Holandský trávnik v celku je relatívne drahý doplnok. Väčšinu ľudí môže odrádzať výška vstupnej investície, ktorá je väčšia, ako pri kúpe prírodného trávnika. 

Skúsme teda rozvinúť otázku umelý trávnik cena. Z čoho sa vlastne skladá cena pokládky na kľúč.  Nižšie si uvedieme vzorové príklady na pochopenie, resp. pre vlastnú úvahu na dvoch najvyhľadávanejších miestach.

Holandský trávnik na terasu  (poklad betón, terasa je vyspádovaná)

Holandský trávnik – 25 až 48€/m2 (najlacnejší ekonomický trávnik až najdrahší luxusný trávnik)

Odpad +/-10% (podľa plánu pokládky;  pri pravideľňajšom tvare menej, pri nepravideľných viac) – po rozpočítaní na základe plochy 2 až 4€/m2

Pás na spojenie  – po rozpočítaní na základe plochy cca. 1€/m2

Lepidlo – po rozpočítaní 2,50-4€/m2

Pokládka trávnika 4,50 až 6€/m2

Doprava – podľa množstva a vzdialenosti

Spolu: 40 až 70€/m2

Holandský trávnik ako časť záhrady, teraz zvyšky starého trávnika

Holandský trávnik – 25 až 48€/m2 (najlacnejší ekonomický trávnik až najdrahší luxusný trávnik)

Odpad +/-10%  – po rozpočítaní na základe plochy 2 až 4€/m2

Pás na spojenie  – po rozpočítaní na základe plochy cca. 1€/m2

Lepidlo – po rozpočítaní 2,50-4€/m2

Pokládka trávnika 4,50 až 6€/m2

Doprava – podľa množstva a vzdialenosti

Príprava lôžka:

Odstránenie hliny, navozenie, vyrovnanie a zhutnenie makadamu – 10 až 15€/m2

Pri fixácii lepením vybudovanie betónového pásu po obvode – po rozpočítaní 3-4€/m2

Materiál – makadam, suchý betón – po rozpočítaní 10-14€/m2

Doprava – makadam – po rozpočítaní 2-4€/m2

Kontajner na odstránenú zeminu – po rozpočítaní 5-8€/m2

Iné materiály na základe predstáv zákazníka xxx

Spolu: 65 až 90€/m2

Z čoho sa teda skladá výsledná suma investície?

Základom je materiál, ktorý treba ale prichytiť a možno aj spojiť do celku. K trávniku treba prirátať lepidlo alebo kotviace klince a pás na lepenie. Nakoľko trávnik treba prispôsobiť ploche, treba rátať s odpadom, čo je podľa tvaru väčšinou v rozpätí 10-20-20+%.

Pri vonkajších nespevnených plochách pribúdajú ďalšie položky. Chcete položiť trávnik len dočasne alebo na dlhšiu dobu? Máte v pláne položiť umelý trávnik rovno na hlinu a bude Vám jedno ako to bude vyzerať o pár mesiacov alebo si dáte záležať na lôžku.
Sú to jednoduché otázky, ktoré Vám majú otvoriť oči. Väčšina ľudí tu mení postoj a na umelý trávnik začínajú pozerať ako na investíciu. Neurobiť to len tak, ale dobre. Nakoľko dobre? Tu sa cenou hýbe hrúbka makadamového lôžka a spôsob uchytenia. Chcete len ekonomickú verziu lôžka alebo odporúčanú, trvácnejšiu. Obdobné je aj so spôsobmi uchytenia trávnika. Kraje môžeme lepiť na betónový pás alebo uchytiť len kotviacimi klincami. Aká je vaša predstava, chcete dlhodobo pekný, rovný a estetický trávnik alebo Vám nevadia po čase vlnky a možno pár burín vykúkajúcich pri krajoch.

Umelý trávnik a jeho pokládka

V kolekcii na rok 2022 máme 18 rozličných trávnikov, ktoré podľa ceny môžeme zaradiť do troch väčších skupín – štandardné, prémiové a luxusné. Ceny našich trávnikov sú od 24,50€/m2 až po 47,90€/m2. Sme si vedomý toho, že začíname tam, kde lacné čínske trávniky končia a ceny našich luxusných trávnikov sú dokonca vyššie, ako iných v Holandsku alebo Belgicku vyrobených trávnikov. Keď Vás tieto ceny neodradia, dáme Vám šancu ich vyskúšať. Zistite si prečo je Holandský trávnik viac ako len umelý trávnik.

Očakávate od trávnika len to, aby bol zelený, alebo aby aj vyzeral podľa Vašich predstáv? Postačí Vám trávnik obsahujúci len jediný typ vlákna tisícekrát vedľa seba alebo hľadáte vkusnú kombinácia viac typov vlákien? S umelým trávnikom je to obdobné, ako s dlažbou. Dlažbu si viete kúpiť v OBI a položiť si to sám, alebo si vybrať v špecializovanom obchode a pokládkou poveriť majstra. Keď Vám ide o kvalitu, hľadáte prémiový alebo luxusný trávnik, tak ste tu správne.

Keď sa rozhodnete pre nás vieme Vám dodať materiál ale aj realizovať projekt na kľúč. Čo ale vieme isto, odpovedať na Vaše otázky a po spresnení všetkých parametrov vypracovať rozpočet. Zavolajte nám na číslo 0948 864 700 alebo napíšte mail na info@holandskytravnik.sk

Máte otázky? Napíšte a informujte sa.