0948 864 700

Po - Pia: 800 - 1800

Využitie umelého trávnika

Využitie umelého trávnika

Holandský trávnik pomáha vytvoriť zelené miesta tam, kde sa teraz nachádza betón, zámková dlažba, kamene alebo nekvalitná hlina, či už ide o terasu alebo rôzne miesta v okolí domu. Využitie umelého trávnika je praktické na rekonštrukciu ale aj na realizáciu počiatočného projektu.

Každá terasa ako aj dvor má svoj príbeh. Príbehy píšu ľudia, ktorí ho využívajú. Umelý trávnik nechce bezdôvodne obsadiť miesto prírodného trávnika; berte ho ako pomocníka, doplnok. Na terasách ponúka možnosť vytvoriť si zelený podklad, základ na vybudovanie atmosféry záhrady.Umelý trávnik má pomáhať, nie rozdeľovať lebo sú a budú odporcovia “umeliny”. Nechce zmeniť tých ľudí, nechce ani bojovať a nežiada ich o akceptovanie. Uspokojí sa tým, keď niekomu pomôže zvýšiť komfort a estetiku.

Čo dokáže a vydrží Holandský trávnik?

Využitie umelého trávnika – čo hľadajú ľudia, keď sa rozhodujú či dať alebo nedať… Pre niekoho je podstatné, že nevyžaduje polievanie, kosenie a ani hnojenie. Niekomu sa páči, že sa nevysuší a aj počas horúceho leta, vlhkej jari či jesene a chladnej zime udrží peknú, čerstvú, sviežu farbu. Cez trávnik neprerastie burina, je vhodný pre alergikov, lebo nealergizuje. Odpadne problém s kosením a nemá čo dráždiť tých ľudí! Čo je ale veľmi podstatné, kvôli mäkkosti a odolnosti je vhodný pre deti ako podklad detského ihriska a kráľovstvo domácich miláčikov.

Ľudia sa pýtajú, koľko vydrží Holandský trávnik. Na materiál dáva výrobca 8 resp. 15 ročnú záruku. ˇŽivotnosť našich trávnikov je ale 10 až 15+ rokov. 

Využitie umelého trávnika

Holandský trávnik môže byť využitá ako obklad na terasách či balkónoch, nájde svoje uplatnenie aj okolo domu na dvore či v záhrade. Je obľúbeným podkladom pre detské ihriská materských škôlok ako aj verejných detských ihrísk. V poslednom čase kvôli skoro bezúdržbosti je čoraz viac využívaných v hoteloch, v reštauráciách, vo wellness centrách, v aquaparku a aj v okolí súkromných bazénov.

Kde by ste si vedeli predstaviť Vy? Máte nejaké miesto, ktoré chcete premeniť na zelenú oázu?

Máte otázky? Napíšte a informujte sa.