0948 864 700

Po - Pia: 800 - 1800

Umelý trávnik a jeho trvácnosť

Pokiaľ ide o trvácnosť umelého trávnika, je predovšetkým dôležité, aký umelý trávnik si vyberiete. V závislosti od kvality sa totiž vo veľkej miere líši aj trvácnosť umelého trávnika. Keď si budete vyberať umelý trávnik, jeho trvácnosť by mala byť jedným zo základných kritérií, podľa ktorej sa budete rozhodovať. Ak sa totiž rozhodnete pre jeho vybudovanie, určite nechcete takýto trávnik onedlho meniť.

Trvácnosť tiež vo veľkej miere ovplyvňuje aj to, kde bude váš trávnik umiestnený. Je zrejmé, že nároky budú o niečo vyššie, ak bude trávnik umiestnený napríklad pri bazéne alebo v blízkosti detí, či psíkov. Práve v takýchto prípadoch treba ešte o niečo viac dbať na jeho kvalitu, ktorá vám zaručí, že trávnik vydrží o niečo viac.

Ďalším kritériom, ktorý rozhoduje o trvácnosti umelého trávnika je jeho údržba. Rovnako, ako to či sa staráte o akékoľvek živé rastliny predurčuje ich dlhšiu existenciu, je dôležitá tiež starostlivosť o umelý trávnik. Dôležité je však poznamenať, že náš Holandský trávnik nevyžaduje takmer žiadnu starostlivosť. Hoci má živý trávnik isté benefity, ktoré sú nepostrádateľné, náš Holandský trávnik ušetrí čas aj energiu predovšetkým zaneprázdneným ľuďom.

Nezabúdajte, že na to, aby vám trávnik vydržal čo najdlhšie je tiež nevyhnutné mať kvalitný podklad. Pokládka umelého trávnika je nemenej dôležitá. Čím bude podklad kvalitnejší a zarovnanejší, tým lepšie trávnik priľne k povrchu a tým pádom vydrží dlhšie. Na naše Holandské trávniky sa vzťahuje záruka 8 rokov na stálosť farby a UV, preto sa naozaj nemusíte báť, že by vaša prvotná investícia naozaj nestála za to.

Hlavný rozdiel oproti lacnejším typom umelých trávnikov spočíva predovšetkým v tom, že tieto trávniky zvyčajne nemajú také kvalitné vlákno, a preto sa častokrát už po 2 či troch rokoch stáva, že vlákna vyzerajú pomerne uležane. Práve preto je hneď na začiatku lepšie rozhodnúť sa, či zainvestuje trochu viac do vášho umelého trávnika a tým pádom sa z neho budete tešiť oveľa dlhšie.

Zdieľať článok:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email