0948 864 700

Po - Pia: 800 - 1800

Realizácia umelého trávnika

Umelý trávnik rastie čoraz viac na popularite, čo je úplne prirodzené. Prémiový trávnik si vyžaduje oveľa nižšiu údržbu, ako je reálny trávnik a okrem toho sa vynikajúco hodí pre vašich domácich miláčikov alebo pre deti. Je teda skutočne ideálnym riešením pre použitie v dome na terase, na záhrade alebo okolo bazéna. To však nie je jeho jediné možné umiestnenie, pretože ho môžete tiež použiť  v kancelárií, v obchodných priestoroch alebo len jednorazovo na firemných akciách a výstavách. Stále viac ľudí si uvedomuje, že počiatočné náklady na umelý trávnik stoja za všetky výsledné výhody.

Ak už ste sa rozhodli pre váš umelý trávnik, gratulujeme! Spravili ste skvelé rozhodnutie nech už ste sa rozhodli pre akýkoľvek druh umelého trávnika. Teraz však prichádza k tej najdôležitejšej časti, a to je pokládka umelého trávnika.

Teraz si predstavte, že už máte svoj luxusný trávnik a chcete, aby na danom mieste vyzeral čo najlepšie. Ak nemáte predchádzajúce skúsenosti s jeho pokládkou, je vhodné si naštudovať dobre návod alebo si pozrieť niekoľko inštruktážnych videí. Hoci to v konečnom dôsledku pre zručných majstrov nemusí byť nič náročné, a to hlavne vtedy, ak nepokladáte veľkú plochu, vždy existuje množstvo vecí, na ktoré treba myslieť. Nemusí chýbať totiž veľa a pokládka umelého trávnika by nemusela vyzerať presne tak, ako by ste chceli. Ak ste si nie celkom istý, či takúto pokládku zvládnete, odporúčame vám ju nechať na odborníkoch. Tí zabezpečia pokládku presne tak, ako má vyzerať. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pokládku nechať na odborníkov alebo ju zvládnete sami, je dôležité dodržiavať niekoľko zásad.

  1. Príprava pokládky umelého trávnika

Práve tá je najpodstatnejšou časťou celého procesu a radšej ju nepodceňujte a hlavne sa nikam neponáhľajte. Veľmi užitočné bude, ak si nakreslíte plán priestoru, kde sa bude celý trávnik ukladať. Rozvrhnite si, kadiaľ budú viesť jednotlivé pruhy. V konečnom dôsledku vám to urýchli celkovú prácu s trávnikom.

Tiež si pred nákupom napíšte zoznam toho, čo všetko budete potrebovať, a to vrátane všetkých pomôcok, ako sú, napríklad, aj rukavice. Tiež sa môžete poradiť s predajcom. Teraz prichádza tá najpodstatnejšia časť prípravy, ktorou je úprava terénu. Jeho rozsah záleží od toho, na aký podklad budete pokladať trávnik. V každom prípade, povrch musí byť vždy čo najrovnejší a najhladší. Ak by tomu tak nebolo, môže sa veľmi ľahko stať, že nebudete s výsledkom spokojný.

  • Položenie umelého trávnika

Pokládka je najdôležitejšia časť celej realizácie a práve tá rozhodne, ako bude váš trávnik vyzerať. Ak nemáte istotu, že viete, ako je správne uložiť váš trávnik, je najlepšie sa poradiť s distribútorom. Pokládku z veľkej miery ovplyvňuje to, či ju realizujete na spevnenú alebo nespevnenú plochu. Spevnenou plochou môže byť terasa, balkón alebo betónová plocha a nespevnenou býva najčastejšie dvor alebo záhrada, na ktorej je hlina či kameň. Základom celej pokládky je, aby voda prenikala cez trávnik, kde odtečie alebo sa stratí. Mala by byť dobre vyspádovaná a podklad priepustný.

Čo sa týka krajov trávnika, tie sa môžu, ale nemusia lepiť. Lepenie je estetickejšie a krajšie, v prípade ihriska a väčších psov je táto možnosť lepšia. Trávnik môžeme fixovať ale aj kotviacimi klincami. Ak umelý trávnik pokladáte na spevnenú plochu, je táto alternatíva jednoduchšia, pretože vám odpadáva práca s vybudovaním základného lôžka.

Ak si dáte na realizácií skutočne záležať, je isté, že výsledok bude presne podľa vašich predstáv.

Zdieľať článok:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email